„Wakacje w bibliotece” to cykl zajęć, podczas których nie ma miejsca na nudę! Tegoroczne spotkania jak zwykle cieszyły się ogromnym powodzeniem, dzięki czemu mury biblioteki w dniach 14-18 sierpnia wypełniały nie tylko śmiech i zabawa, ale również pełne zaangażowanie i skupienie.

Pierwszy dzień bibliotecznych wakacji rozpoczęliśmy od zabaw i gier w terenie, dzięki którym dzieci mogły lepiej zapoznać się. Wspólne poszukiwania zaginionych puzzli podczas gry terenowej, rywalizacje sportowe  z wykorzystaniem konsoli Xbox z sensorem Kinect, doskonale zintegrowały grupę!
Wakacyjne zajęcia w bibliotece to również czas, kiedy uczestnicy mają szanse odkrywać świat, poznawać tajemnice przyrody czy odkrywać nowe talenty. Tym razem, dzięki obecności doświadczonego pszczelarza Pana Mirosława Śliwińskiego, dzieci poznały sekretne życie pszczół. Pan Mirek z ogromnym zaangażowaniem opowiedział nie tylko o poszczególnych fazach życia tych owadów, ale także o procesie powstawania miodu i pracy pszczelarza. Słodką niespodzianką była miodowa przekąska przygotowana przez naszego Gościa.  W kolejnym dniu atrakcji młodzi uczestnicy sprawdzali swoje techniczne umiejętności! Tym razem zaprosiliśmy Panią Barbarę Kaźmierczak, której hobby jest niezbyt popularna technika artystyczna String Art, często nazywana sztuką „gwoździ i nici”. Okazało się, że dzieciakom bardzo spodobała się umiejętność wbijania gwoździ i przeplatania kolorowych nici. Efektem było powstanie przepięknych prac! Ostatniego dnia w słubickiej bibliotece wybrzmiewała muzyka! A to za sprawą naszego kolejnego gościa Pana Szymona Ogrzebacza - kapelmistrza Orkiestry Dętej przy OSP w Słubicach. Dzięki ogromnej wiedzy i talentowi muzycznemu Pana Szymona, dzieci poznały wiele instrumentów wykorzystywanych w orkiestrze strażackiej. Frajdą okazała się możliwość sprawdzenia swoich muzycznych umiejętności – pod okiem kapelmistrza każde dziecko mogło zagrać na każdym instrumencie. Największym powodzeniem cieszyła się perkusja!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych zajęć za mile spędzony czas! Ogrom wdzięczności dla zaproszonych Gości, dzięki którym zajęcia były jeszcze bardziej atrakcyjne.