17 października 2022 r. o godz. 17 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie seniorów, słuchaczy Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie poświęcone było organizacji zajęć w roku akademickim 2022/2023, który oficjalnie zainaugurujemy 14 listopada w Teatrze Dramatycznym w Płocku.

Podczas inauguracji obok wykładu Władysława Teofila Bartoszewskiego z całą pewnością wielką atrakcją dla naszych słuchaczy będzie specjalny koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Mimo, że oficjalne otwarcie dopiero w połowie listopada to już w najbliższym czasie czekają nas min. wyjazd do Sierpca, warsztaty z ziołolecznictwa, warsztaty z makramy, warsztaty komputerowe i zajęcia w kołach zainteresowań. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok akademicki będzie dla naszych studentów czasem spędzonym na rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań oraz że stanie się dla słubickich seniorów okazją na podjęcie aktywności i rozwijanie kontaktów społecznych. Seniorów, którzy chcieliby jeszcze do nas dołączyć zapraszamy do kontaktu z koordynatorem gminnym PPUTW Arturem Bedykiem w gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach.