21 marca 2024 r. o godz. 15 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach rozpoczęły się eliminacje gminne konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży "Pięknie być człowiekiem". Organizatorem finału konkursu jest Książnica Płocka, natomiast organizatorem pierwszego etapu -eliminacji gminnych w Słubicach jest Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach.  Komisja Konkursowa w składzie: Artur Bedyk - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach, Monika Olkiewicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świniarach, Urszula Kazusek, Jolanta Wodowska i Sylwia Witkowska - nauczyciele Szkoły Podstawowej w Słubicach, wyłoniła laureatów konkursu, którzy będą reprezentować naszą gminę podczas etapu rejonowego konkursu w Gąbinie.