Ułatwienia dostępu

W niedzielę 28 stycznia 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach zagrała po raz szósty w naszej gminie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 32 Finał WOŚP był świętem pomagania i okazją do wspólnej zabawy.

Na terenie gminy Słubice już od samego rana kwestowali wolontariusze a na bibliotecznej scenie od godziny 15 prezentowali się lokalni artyści i zaproszeni goście. Wystąpili min. Orkiestra Dęta ze Słubic, Grzybowianki i Grzybowiacy Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek, zespoły i soliści ze Szkoły Podstawowej w Świniarach i Szkoły Podstawowej w Piotkówku, Marlena Stańczak (Maryla Cover), zespoły i soliści z GOK w Iłowie: Bomble, Dzieciaki, Alter Ego, Nasz Czas, Zespół "Grzybowianki" z Grzybowa, Kapela Podwórkowa "Chłopaki do wzięcia". Imprezę poprowadził Artur Bedyk - szef słubickiego sztabu WOŚP. Były licytacje i inne atrakcje. Wśród licytowanych przedmiotów min. piłka z logo PZPN i autografem Zbigniewa Bońka, galanteria skórzana, walizki gabinetowe, obrazy olejne, voucher na usługi geodezyjne - mapka do celów projektowych, zestawy kosmetyków naturalnych, koszulki i wiele innych ciekawych gadżetów. Można było również zrobić zakupy w wośpowym bazarku i potańczyć w rytm prezentowanej muzyki. Było radośnie, kolorowo i muzycznie. Po raz kolejny słubicki finał WOŚP stał się dużym wydarzeniem społecznym i kulturalnym na terenie naszej gminy. Ostateczna kwota, którą udało nam się zebrać to 16102,12  PLN. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, osobom zaangażowanym w przygotowanie Koncertu Finałowego, występującym artystom, mieszkańcom Słubic i gościom z sąsiednich gmin, którzy tego dnia grali razem z nami. Dziękujemy za Wasze otwarte serca!