29 września 2021r. zaprosiliśmy klasy 0a i 0b ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach, by wspólnie świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wizytę rozpoczęliśmy od zapoznania dzieci z zasadami korzystania z naszej biblioteki. Zachęciliśmy również zerówkowiczów do wzięcia udziału w akcji „Mała książka-Wielki człowiek”. Dzieci miały okazję zobaczyć każdy biblioteczny zakątek; m.in. salę kulturalno-oświatową, czytelnię internetową czy regały z księgozbiorem bibliotecznym. Ważnym momentem spotkania była wizyta w Kąciku Dziecięcym, w którym dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu „Pamiętnika Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej – patronki Dnia Głośnego Czytania. Następnie zaprosiliśmy zerówkowiczów do zabawy związanej z wysłuchanym tekstem. Zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych pytań. Za każdą poprawną odpowiedź drużyna otrzymywała punkt w postaci literki. Zdobyte literki pomogły zawodnikom w uzupełnieniu hasła „Dzień Głośnego Czytania”. Ostatnim zadaniem było odnalezienie skarbu ze słodką niespodzianką.

Dziękujemy uczniom klas 0a i 0b oraz nauczycielkom P. Magdalenie Olczak oraz P. Karolinie Jasińskiej za miłe spotkanie.